Laura Castel

Laura Castel

Senadora des del juny de 2016, és llicenciada en Ciències Polítiques i Sociologia, màster en Estudis internacionals (UB), postgrau en l'especialitat de Dret de la Unió Europea (UB) i màster en Anàlisi Política (UOC). Al Senat ha estat portaveu d'Esquerra a les comissions de Foment, Constitucional, Mixta Congrés-Senat de la UE i Funció Pública. En els darrers anys ha participat com a observadora electoral a Albània (2017), Azerbadjan (2018) i Geòrgia (2018) per OSCE-ODHIR. Té publicats diversos treballs d'anàlisi política, entre ells l'"Anàlisi del discurs de les elits polítiques al Senat espanyol i de la tramitació seguida durant el procés regulat a l'article 155 de la Constitució espanyola. Conseqüències sobre la qualitat democràtica d'Espanya", que va ser tesi del màster en Anàlisi Política. És membre del Consell Català del Moviment Europeu (CCME), de Sobirania i Justícia, del Cercle Català de Negocis, de l'ANC i d'Òmnium i vocal de junta del Gremi de Pagesos de Sant Llorenç i Sant Isidre, de Tarragona.

El Nostre Equip

Barcelona

  • 7. Joan Capdevila i Esteve

    Executiva
  • 8. Gerard Álvarez i Garcia

    Barcelona
  • 9. Adelina Escandel Grases

    Sobiranistes
  • 10. Xavier Godàs i Pérez

    Maresme
  • 11. Montserrat Vilardosa i Tomàs

    Baix Llobregat
  • 12. Josep Domènec Meseguer i Garcia

    Vallès Occidental
  • 13. Núria Escursell i Serra

    Jovent Republicà
  • 14. Alfons Bech Peiro

    Sobiranistes
  • 15. Montserrat Font i Fabra

    Vallès Occidental
  • 16. Josep Manuel Bueno i Martínez

    Vallès Oriental
  • 17. Maria Isabel Martinez Soriano

    Sobiranistes
  • 18. Josep Tomàs Àlvaro i Juncosa

    Penedès
  • 19. Anna Cella i Navarro

    Vallès Oriental
  • 20. Josep Miquel Garcia Castañé

    Barcelonès Nord
  • 21. Meritxell Romero i Pinet

    Maresme
  • 22. Ismael Benito Altamirano

    Sobiranistes
  • 23. Maria Teresa Escobar i Gomera

    Vallès Oriental
  • 24. Joan Ramón Barrachina Casals

    Baix Llobregat
  • 25. Montserrat Medall i Prades

    Penedès
  • 26. Albert Xoy i Serra

    Catalunya Central
  • 27. Lucía Pérez Porcel

    Sobiranistes
  • 28. Isaac Garcia i Fernàndez

    Barcelona
  • 29. Anna Sosa Ródenas

    Maresme
  • 30. Eugenia Parejo

    Executiva
  • 31. Joan Tardà i Coma

Congrés Suplents

  • S1. Fina Campas i Ferron

    Sectorials
  • S2. Manuel Navarro Castillo

    Sobiranistes
  • S3. Beatriu Acín i José

    Barcelona
  • S4. M. Mercè Garrigosa i Ferrando

    Barcelona
  • S5. Josep Campmany Guillot

    Baix Llobregat
  • S6. Mireia Monfort Sòria

    Baix Llobregat
  • S7. Isabel Vila Cullell

    Sobiranistes
  • S8. Roger Pérez i Àlvarez

    Vallès Occidental
  • S9. Pilar Gibert i Gerez

    Vallès Occidental
  • S10. Joan Mangues i Sempere

Senat Suplents

  • S1. Olga Torrents i Salvadó

  • S2. Inmaculada Ranera i Blasco

    Maresme
  • S3. Marcel Escudé i Pascual

  • S4. Muntsa Marzábal i Estévez

    Vallès Oriental
  • S5. Oriol Ortega i Tous

Tarragona

  • 3. Joan Basseda

  • 4. Irina Gómez i Maturana

    Jovent Republicà
  • 5. Eladi Galbe i Mauri

    Ebre
  • 6. Camí Mendoza i Mercè

    Camp de Tarragona

Congrés Suplents

  • S1 . Lluís Escoda i Freixas

    Camp de Tarragona
  • S2 . Virgínia Susana Martínez i Torres

    Camp de Tarragona
  • S3 . Alexandre Gonzàlez i Castro

    Jovent Republicà
  • S4 . Anna Vidiella i Piñol

    Ebre
  • S5 . Francesc Anguela i Bonet

    Camp de Tarragona
  • S6 . Maria Magdalena Jové i Guasch

    Camp de Tarragona
  • S7 . Joan Bertomeu i Zaragoza

    Ebre
  • S8 . Maite Bel i Farnós

    Ebre
  • S9 . Joan Salvador Balagué i Cervera

    Ebre
  • S10 . Conxita Pujol i Sarroca

Senat Suplents

  • S1 . Vanessa Callau i Miñarro

    Ebre
  • S2 . Raül Franquet i Marcillas

  • S3. Ivan Faccia i Serrano

    Penedès
  • S4. Ester Martí i Accensi

  • S5. Isabel Sales i Coderch

    Camp de Tarragona
  • S6. Josep Maria Pallàs i Guasch

Lleida

  • 4. Sergi Parramon i Garcia

    Pirineu

Congrés Suplents

  • S1. Pol Oliva i Solé Jovent

    Republicà
  • S2 . Mercè Carulla i Castells

    Lleida
  • S3 . Marc Rafart i Colomés

    Solsonès
  • S4 . Xènia Sanjuan i Arbonés

    Jovent Republicà
  • S5 . Ramon Cristòfol i Mora

    Lleida
  • S6 . Eva Roig i Aiguadé

    Lleida
  • S7 . Jordi Tremosa i Llurba

    Lleida
  • S8 . Eva Gené i Solans

    Lleida
  • S9 . Jossef Koumia i Martin

    Lleida
  • S10 . Gemma Farré i Nogué

Senat Suplents

  • S1 . Montserrat Bergés i Saura

    Lleida
  • S2 . Miquel Àngel Estradé i Palau

  • S3. Josep Castells i Farré

    Pirineu
  • S4. Elisabet Lizaso Cantón

  • S5. Helena Martínez i Siurana

    Lleida
  • S6. Engelbert Montalà i Pla

Girona

  • 4. Eduard Coloma Boada

  • 5. Xènia Sala i Pareta

  • 6. David Pujol Bret

Congrés Suplents

  • S1. Montserrat López Amor

  • S2. Josep Navarro Santaeulàlia

  • S3. Ana María Hinojosa Valencia

  • S4. Mario Rueda i Martínez

  • S5. Maria Carme Freixa Bosch

  • S6. Luis Millans Miró

Senat Suplents

  • S1. Maria Mercè Pibernat Carreras

  • S2. Josep Maria Dalmau Alsina

  • S3. Albert Sanz Gonzàlez

  • S4. Anna Tresserras López

  • S5. Olga Vinyeta i Riu

  • S6. Enric Carcereny Beltran