Miquel Caminal

Miquel Caminal

Nascut a Arfa el 1952, candidat número 2 al Senat representant el Pirineu, és mestre industrial i va regentar la seva pròpia empresa dedicada a manteniments industrials i al disseny de màquines molt diverses. Des de el 1980 fins a la jubilació, ha estat implicat sempre en el món de l'esport i el món de l'associacionisme, fundador del club hoquei Cadí actualment a La Seu d'Urgell. Des de l'any 1987 està vinculat a la política municipal: va ser regidor de Ribera d'Urgellet durant 8 anys, després va passar a l'Ajuntament de La Seu d'Urgell durant 4 legislatures per tornar, finalment, a ser regidor de l'ajuntament de Ribera d'Urgellet en aquesta última legislatura. Va ser candidat a l'alcaldia de La Seu d'Urgell l'any 2011 i actualment és candidat a l'alcaldia de Ribera d'Urgellet. Caminal també ha presidit la secció local d'Esquerra Republicana de La Seu d'Urgell i la comarca de l'Alt Urgell.

El Nostre Equip

Barcelona

  • 7. Joan Capdevila i Esteve

    Executiva
  • 8. Gerard Álvarez i Garcia

    Barcelona
  • 9. Adelina Escandel Grases

    Sobiranistes
  • 10. Xavier Godàs i Pérez

    Maresme
  • 11. Montserrat Vilardosa i Tomàs

    Baix Llobregat
  • 12. Josep Domènec Meseguer i Garcia

    Vallès Occidental
  • 13. Núria Escursell i Serra

    Jovent Republicà
  • 14. Alfons Bech Peiro

    Sobiranistes
  • 15. Montserrat Font i Fabra

    Vallès Occidental
  • 16. Josep Manuel Bueno i Martínez

    Vallès Oriental
  • 17. Maria Isabel Martinez Soriano

    Sobiranistes
  • 18. Josep Tomàs Àlvaro i Juncosa

    Penedès
  • 19. Anna Cella i Navarro

    Vallès Oriental
  • 20. Josep Miquel Garcia Castañé

    Barcelonès Nord
  • 21. Meritxell Romero i Pinet

    Maresme
  • 22. Ismael Benito Altamirano

    Sobiranistes
  • 23. Maria Teresa Escobar i Gomera

    Vallès Oriental
  • 24. Joan Ramón Barrachina Casals

    Baix Llobregat
  • 25. Montserrat Medall i Prades

    Penedès
  • 26. Albert Xoy i Serra

    Catalunya Central
  • 27. Lucía Pérez Porcel

    Sobiranistes
  • 28. Isaac Garcia i Fernàndez

    Barcelona
  • 29. Anna Sosa Ródenas

    Maresme
  • 30. Eugenia Parejo

    Executiva
  • 31. Joan Tardà i Coma

Congrés Suplents

  • S1. Fina Campas i Ferron

    Sectorials
  • S2. Manuel Navarro Castillo

    Sobiranistes
  • S3. Beatriu Acín i José

    Barcelona
  • S4. M. Mercè Garrigosa i Ferrando

    Barcelona
  • S5. Josep Campmany Guillot

    Baix Llobregat
  • S6. Mireia Monfort Sòria

    Baix Llobregat
  • S7. Isabel Vila Cullell

    Sobiranistes
  • S8. Roger Pérez i Àlvarez

    Vallès Occidental
  • S9. Pilar Gibert i Gerez

    Vallès Occidental
  • S10. Joan Mangues i Sempere

Senat Suplents

  • S1. Olga Torrents i Salvadó

  • S2. Inmaculada Ranera i Blasco

    Maresme
  • S3. Marcel Escudé i Pascual

  • S4. Muntsa Marzábal i Estévez

    Vallès Oriental
  • S5. Oriol Ortega i Tous

Tarragona

  • 3. Joan Basseda

  • 4. Irina Gómez i Maturana

    Jovent Republicà
  • 5. Eladi Galbe i Mauri

    Ebre
  • 6. Camí Mendoza i Mercè

    Camp de Tarragona

Congrés Suplents

  • S1 . Lluís Escoda i Freixas

    Camp de Tarragona
  • S2 . Virgínia Susana Martínez i Torres

    Camp de Tarragona
  • S3 . Alexandre Gonzàlez i Castro

    Jovent Republicà
  • S4 . Anna Vidiella i Piñol

    Ebre
  • S5 . Francesc Anguela i Bonet

    Camp de Tarragona
  • S6 . Maria Magdalena Jové i Guasch

    Camp de Tarragona
  • S7 . Joan Bertomeu i Zaragoza

    Ebre
  • S8 . Maite Bel i Farnós

    Ebre
  • S9 . Joan Salvador Balagué i Cervera

    Ebre
  • S10 . Conxita Pujol i Sarroca

Senat Suplents

  • S1 . Vanessa Callau i Miñarro

    Ebre
  • S2 . Raül Franquet i Marcillas

  • S3. Ivan Faccia i Serrano

    Penedès
  • S4. Ester Martí i Accensi

  • S5. Isabel Sales i Coderch

    Camp de Tarragona
  • S6. Josep Maria Pallàs i Guasch

Lleida

  • 4. Sergi Parramon i Garcia

    Pirineu

Congrés Suplents

  • S1. Pol Oliva i Solé Jovent

    Republicà
  • S2 . Mercè Carulla i Castells

    Lleida
  • S3 . Marc Rafart i Colomés

    Solsonès
  • S4 . Xènia Sanjuan i Arbonés

    Jovent Republicà
  • S5 . Ramon Cristòfol i Mora

    Lleida
  • S6 . Eva Roig i Aiguadé

    Lleida
  • S7 . Jordi Tremosa i Llurba

    Lleida
  • S8 . Eva Gené i Solans

    Lleida
  • S9 . Jossef Koumia i Martin

    Lleida
  • S10 . Gemma Farré i Nogué

Senat Suplents

  • S1 . Montserrat Bergés i Saura

    Lleida
  • S2 . Miquel Àngel Estradé i Palau

  • S3. Josep Castells i Farré

    Pirineu
  • S4. Elisabet Lizaso Cantón

  • S5. Helena Martínez i Siurana

    Lleida
  • S6. Engelbert Montalà i Pla

Girona

  • 4. Eduard Coloma Boada

  • 5. Xènia Sala i Pareta

  • 6. David Pujol Bret

Congrés Suplents

  • S1. Montserrat López Amor

  • S2. Josep Navarro Santaeulàlia

  • S3. Ana María Hinojosa Valencia

  • S4. Mario Rueda i Martínez

  • S5. Maria Carme Freixa Bosch

  • S6. Luis Millans Miró

Senat Suplents

  • S1. Maria Mercè Pibernat Carreras

  • S2. Josep Maria Dalmau Alsina

  • S3. Albert Sanz Gonzàlez

  • S4. Anna Tresserras López

  • S5. Olga Vinyeta i Riu

  • S6. Enric Carcereny Beltran